Forum
Site Hakkında / AYNI TÜR MÜ Türkiye'nin Anonim Kuşları
Site Hakkında » AYNI TÜR MÜ
 09.03.2017 00:44

avşarbey

Fotoğraflarını incelemek için, Western Olivaceous Warbler » Iduna opaca ismini kopyalayıp google yapıştırdığım da ayrıca Eastern olivaceous warbler (Hippolais pallida), isinne de yönlendiriyor. İki türde aynımıdır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürleerrrrrrrrrrrrr ve selamlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Okunma sayısı.:468
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki http:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 09.03.2017 12:09

KaaN

Mustafa abi, ikisi iki farkli tur bilimsel isimlerinden de anlasildigi uzere. Tum bilim camiasi tarafindan da iki ayri tur olarak kabul gorurler. Google yapar oyle. Ona kanmayin =)
 
 09.03.2017 12:14

KaaN

Iduna pallida olan ak mukallit yani eastern versiyonu. Hippolais eski cins isimleri diye biliyorum bu arada.
 
 18.03.2017 22:41

FAKO

Scientific Name:Iduna opaca
Species Authority:(Cabanis, 1850)
Regional Assessments:
Europe
Common Name(s):
English–Isabelline Warbler, Western Olivaceous Warbler
Synonym(s):
Hippolais opaca Cabanis, 1850
 
 29.03.2017 00:07

avşarbey

Teşekkürlerrrrr arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Geçte olsaaaaaaaaaaaa :)))))))))))))
 


1
Toplam 4 mesaj