Forum
Pazar Yeri / Kuş Gözlem Kitap Önerisi Türkiye'nin Anonim Kuşları
Pazar Yeri » Kuş Gözlem Kitap Önerisi
 04.08.2017 02:05

burakakdag

Merhaba,

Zamanında Doğal Hayatı Koruma Derneği nin Türkiye ve Avrupa nın Kuşları kitabı tadında bir kitaba ihtiyacım var. Bir cep kitabı da olabilir tabii ama detaylı bilgi içeren kitap edinmek istiyorum. Fıstıkları tanımakta eksiğim var ve bunu gün geçtikçe kapatmak istiyorum. Sürekli internete girmeyi pek sevmiyorum ve kitap karıştırmayı da seviyorum. Ağustos sonuna doğru Iğdır a bizim Kuzey Doğa Derneğine katılacağım. İyi bir yardımcı kitapla gitmek isterim :) dkmpgm nin yayınları Iğdır ın Kuşları kitabını da bulamadım, dkmpgm den epostama da cevap alamadım.

Yardımlarınızı rica ediyorum. Ne önerirsiniz, fazlası olup satmak isteyen var mı acaba?

sevgiler, :)

  Okunma sayısı.:786
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki http:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 04.08.2017 10:34

abrecchia 

En iyisi bir "Collins Bird Guide" edinmek.
Her kuşçuda bulunmalı
 
 04.08.2017 13:11

♥ DilekveTunç

Alıntı; En iyisi bir "Collins Bird Guide" edinmek.
Her kuşçuda bulunmalı
Aynen son güncelleneni alabilirsin. Bendeki 2.editon, yenilenmiş hali 3rd mü yoksa 2 editon ama yenilenmiş olarak mı satılıyor bilemedim. Ama Amazon'da filan ikinci eli önceki baskılarınninki vardır herhalde.
dg

 
 04.08.2017 13:37

burakakdag

Alıntı; Aynen son güncelleneni alabilirsin. Bendeki 2.editon, yenilenmiş hali 3rd mü yoksa 2 editon ama yenilenmiş olarak mı satılıyor bilemedim. Ama Amazon'da filan ikinci eli önceki baskılarınninki vardır herhalde.
dg

çok teşekkür ederiim Özmen bey, Tunç bey. biliyorum bu kitabı ve gerçekten her kuşcuda var galiba :) wwf nin bastığı kitap çok hoşuma gitti de bulamadım onu. ikinci el 100 liraya satılmış kalmamışı vardı :) bu kitapta bana biraz tuzlu gelecek sanırım dediğiniz gibi amazondan baksam iyi olacak. pandora satıyor baktım da 2. baskısı vardı sadece. 2. baskı olacaksa ikinci el olsun bari :)

selamlar
 
 04.08.2017 14:47

Ercan3

Eğer Iphone kullanıyorsanız Collins Bird Guide'in AppStore'da bulunan uygulamasını da önerebilirim. Tüm bilgiler burada çok güzel organize edilmiş, bazı türlerin sesleri bile var. Sanırım 55TL gibi bir fiyatı var.
 
 04.08.2017 14:48

Ercan3

Alıntı; Eğer Iphone kullanıyorsanız Collins Bird Guide'in AppStore'da bulunan uygulamasını da önerebilirim. Tüm bilgiler burada çok güzel organize edilmiş, bazı türlerin sesleri bile var. Sanırım 55TL gibi bir fiyatı var.
Bir not daha: Bu uygulama bir kere telefona yüklendikten sonra internet erişimi gerektirmiyor.
 
 04.08.2017 19:43

kuzeycem

Collins Android'de de çıktı diye biliyorum.
 
 04.08.2017 20:54

alpergun

Alıntı; Collins Android'de de çıktı diye biliyorum.
Evet Google Play Store'da var. 60TL fiyatı.
 
 05.08.2017 18:05

burakakdag

çok teşekkür ederim yardımlarınızaa, evet ben de baktım çok da kullanışlı duruyor. kitabı bulamazsam son çare olarak oraya yöneleceğim. bence artık doğanın iyiliği için de her şey ekitaplara yönelmeli artık ama eski kafalıyım biraz elimde hissetmedikçe okuyamıyorum :(
 
 06.08.2017 20:18

zaferK 

Collins Bird Guide ,geniş ,detaylı ve hemen her aradaığınızı bulabileceğiniz bir kitap...
Ancak ülkemizde yayınlanmış üç türkçe kuş kitabı var ve bu kitapların her birinde -diğerinde olmayan-farklı bilgiler mevcut.Ben zaman zaman üçünden de istifade ediyor ,kuşlar hakkında Collins dışında da farklı bilgilere ulaşıyorum.
Özellikle tavsiye ederim...
..............................................................................................
-Türkiye ve Ortadoğunun Kuşları
(R.F.Porter,S.Christensen,P.Schiermacker-Hansen)
-Türkiye ve Avrupanın Kuşları (Kuzey Afrika ve Ortadoğu dahil)
(Hermann Heinzel ,Richard Fitter ,John Parslow)
-Avrupanın Kuşları
(Peter Hayman ,Rob Hume)
 
 08.08.2017 00:36

♥ DilekveTunç

Alıntı; çok teşekkür ederiim Özmen bey, Tunç bey. biliyorum bu kitabı ve gerçekten her kuşcuda var galiba :) wwf nin bastığı kitap çok hoşuma gitti de bulamadım onu. ikinci el 100 liraya satılmış kalmamışı vardı :) bu kitapta bana biraz tuzlu gelecek sanırım dediğiniz gibi amazondan baksam iyi olacak. pandora satıyor baktım da 2. baskısı vardı sadece. 2. baskı olacaksa ikinci el olsun bari :)

selamlar
Kitap yeniden basıldı WWF tarafindan ( Turkiye ve Avrupa'nin Kuşları adli kitabi). Merkezl ofisleri Istanbul Sirkeci"ye geçen hafta ugradim, hala var kitap. Posta ile alabilirsiniz, kitap ucreti 58 TL.

Türkiye ve Ortadoğu'
nun Kuslari kitabi ise arazi icim cok agir ve buyuk.

Bu arada ben Diek
 


1
Toplam 10 mesaj