FotoForum
Yükleniyor.
yavuzeryavuzyavuzeryavuz 
Bazı beslenme karelerinin başlangıcı.. koca tavuğu tek seferde indirdi.. ne pençesi bende öyle bir gaga varki der gibiydi.. Zaten bu işlemden sonra bir süre kayboldu ortadan.. Sindirmek için sanırım.
Tarih 11.10.2013 19:23
İzlenme Sayısı 326
Çekim Tarihi06.10.2013
Çekim alanı BOLU
Yapılan Değerlendirmeler
yavuzeryavuz
ahmetyilmaz
gagası kafası boyutunda.
muhteşem bir yırtıc.
o pençeleri ufak görmeyin sakın.
bu gaga ve o pençeyle tam bir yırtıcı. hem de uçanından.
Köyden amcam geldi. konu konuyu açtı. kuş fotografı çektiğimi biliyor.
eskiden köyümüzde (kastamonu/taşköprü) kartallar varmış.
hatta bir keresinde amcam avlkanırken av köpeğinin açığa çıkardığı tavşanı kapmış.
(yerde kar var ve tavşan izi bir yerde kesiliyor ve ondan sonra hayvanın sürüklenme izi var kar üstünde.sonra iz yok)

12.10.2013 21:02
yavuzeryavuz
muratçalışkan
Teşekkür ederim Yavuz abi. Bu önemli bir konu diye düşünüyorum ; kurallar gün be gün gereklilikler üzerine çıkıyor bir şeyler aksıyor çare aranıyor değişimler peşinden kararlar alınıyor dolayısıyla yok sayılan ya da esnetilen kurallar yeni sorunlar adaletsizlikler doğurabiliyor. Aslında bu iş ile de ilgili yöneticiler var diyebiliyorum. Ben daha ziyade yeni duruma yeni karar var mı öğrenmek adına gündeme gelsin dedim yoksa mevcut karar yazılmış açık :

"Fotogaleri de yer alan “Kurgu” fotoğraflar konusunda yönetimimizin kararı şu yöndedir. Bize göre fotoğrafa bakıldığında bariz şekilde çekildiği ortama, doğaya ait olmayan öğelerin göze çarpması ve/veya fotoğrafın kurgulanmış (habitatın değiştirilmesi, fon eklenmesi, vb.) olduğunun çok açık şekilde anlaşılması durumunda fotoğraf silinir. Bunun dışında kalan durumlara, şüphelensek bile ispat edilemeyecek fotoğraflara müdahele etmemiz her fotoğrafı bu gözle incelemiz mümkün değildir."

Fotoğraf/Forum Kontrol Yönetimi

11.10.2013 21:17
yavuzeryavuz
yavuzeryavuz 
Murat ben alınmadım zaten benimde rahatsız olduğum bir konu.. ve hatırlatman güzel..

11.10.2013 21:00
yavuzeryavuz
muratçalışkan
Seni ya da fotoğrafı eleştirmedim Yavuz abi yanlış anlaşılmasın. Tamamen sitede alınmış kararlar için ilgilenene hatırlatma diyelim ya da öğrenmek için.

Verdiğim ikinci link de kurallar çok açık

11.10.2013 20:46
yavuzeryavuz
yavuzeryavuz 
Sevgili Murat.. dediğin gibi zaman akıp gidiyor.. ancak linkini verdiğin forumları okudum.. orada kurgu tanımında ,stüdyo tanımında tam bir anlaşma olmamış. Değişik fikirler sunulmuş. Zaten benim bu sunumum fotografik değeri yok bence.. belge olarak hayvanın gücünü gördüm.. bu.. ayrıca tanıdım.. zatı muhteremlerini.. Korsan martıyada balık attık.. Batagana attık.. vs işin sınırını kendimiz belirleyeceğiz..En doğal ortamında her zaman en iyi geliyor bana.. O forumda benimde yorumum var ve hala aynı fikirdeyim.

11.10.2013 20:42
yavuzeryavuz
muratçalışkan
Galeride benzer kareler olmakla birlikte bu kare bir şeyler hatırlattı geri dönüp baktım ki zaman deli gibi akıp geçmiş 2 yıla yakın olmuş yazılanlar unutulmuş duygular değişmiş kurallar ya esnemiş ya da biz yanlış anlamışız.
Konu hatırlanmıştır sanırım. Farklı platformlarda da uzun polemikler olmuş bazı insanlar tövbe etmiş bazıları "öyle fotoğraflara yazmama" kararı falan almıştı :) Sitemizde kararlar yayınlanmış İçim giderek izlediğim nefis bir Hd ötücü karesi kurgu diye silinmişti birkaç dal için o kararların ardından.
Hatırlatmak ve kurallarda değişim var ise öğrenmek iyi olur :)

http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=2fsdl4@d&detay=2802

http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=2fsdl22@d&sxc=1&id=1615

11.10.2013 20:27
yavuzeryavuz
yavuzeryavuz 
Zafer abi koca tavugu iki hamlede yutan güç .. Öldürme gücü çok yüksek tek hamlede boynunu koparır.. Zaten o kadar kendinden eminki.. gücünün farkında

11.10.2013 20:24
yavuzeryavuz
zaferK 
Süper...
Demekki neymiş ;tırnağın boyutu da ,işlevi de ikinci planda kalıyormuş...:)
Yırtıcıda önemli olan güçlü kafa ve gaga yapısıymış...
Sonuçta her şey kafada bitiyormuş... :)

11.10.2013 20:06