FotoForum
Yükleniyor.
uaberkayuaberkay
Affınıza sığınarak bir şey öğrenmek istiyorum. Bu kuşu dün fotoforumda sormuştum. Kuzey Cem Hocam halkalı sinekkapan diyince o şekilde yükledim türgaleriye.

Türgaleride de kuzeycem hocam halkalı tanımı vermiş. ama başka bir değerlendirme olmamasına rağmen tanıma uygun değil kısmına düşmüş.

Acaba tanım sistemi nasıl çalışıyor? Bilgi verebilecek olan var mıdır?

Belki fayda sağlar diye kuşu tekrar yükledim. Selamlar.

-----------------------------------------------------------------

Not: Bu bilgiyi buradan talep etmek uygun değilse forum aracılığıyla da sorabilirim. Fotoğrafı tekrar yüklemek amacıyla burada çıkarırım aradan ikisini de diye düşündüm :)
Tarih 17.08.2020 20:17
İzlenme Sayısı 39
Çekim Tarihi15.08.2020
Çekim alanı ANKARA
Yapılan Değerlendirmeler
uaberkay
uaberkay
sağa ya da sola bir adımla kaybetmişim demek ki :)))

Ben tek değerlendirme gördüğüm için sormuştum. Demek ki diğerleri gözükmüyor. Çok teşekkürler Ergün Hocam. Yarın sabah dalsız bir yerde denk getirmeye çalışayım :))

18.08.2020 13:33
uaberkay
kingfisher53
2 onay ya da 2 tanıma uygun değil, gerekiyor fotoğrafın tanım alması ya da almaması için. Tahminen 1 onaydan sonra 2 tanımcı arkadaşımız tanıma uygun değil yönünde görüş bildirdiler.
Kuşun en kritik detaylarının bulunduğu bölgeyi dal kapatıyor. Buna rağmen aradan görünen beyaz leke ile Halkalıya yakın olduğunu söyleyebiliriz. Kuzey Bey emin olmadan tanımı vermez. Ama diğer tanımcı arkadaşlar emin olamamışlardır, normal.
Bugünlerde halkalı sinekkapan bulmak kolay, daha iyisi ile tanımı alırsınız diye düşünüyorum. :)

18.08.2020 13:07