Forum
Türler / Kara akbaba Türkiye'nin Anonim Kuşları
Türler » Kara akbaba » Aegypius monachus » Cinereous vulture
 12.01.2010 15:00

atmacamana

Eksiklerimi tamamlıyorum. Her ne kadar kara akbaba ile ilgili dosyalarımda ne varsa tür sorumlusu olarak ilgili sayfaya aktarmaya çalıştı isem de burada diğer üyelerimizle paylaşabileceğimiz yerin boş olduğunu görünce ilave ettim.

Kara akbaba konusunda bildikleriniz ve bulduklarınız ne varsa burada paylaşmanızı rica ediyorum. Sevgilerimle

  Okunma sayısı.:2704
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 12.01.2012 12:25

kuzeycem 

Türkiye nin en büyük yırtıcısı. Ülkemizde görmek için en iyi yer Bolu ve Kızılcahamam. Erişkini tamamen siyah, çok uzun kanatları var. Kafası açıktır, üstünde koyu renkli lekeler vardır. Gagası büyük ve güçlüdür. Silüet olarak bile karıştırılması imkansızdır.Benm kitaba bakmadan söyleyebileceklerim bu kadar Cavit abi, gerisini de sen getir:)
 
 30.11.2012 00:59

♥ Mehmet

Mansurlu köyü/FEKE(ADANA) da mustafa isminde bir çocuk çuval giymiş ve beklemeye başlamış. Sonra Kel kartal gelmiş. çocuk çuvaldan fırlayıp boynuna sarılmış kel kartalın. Bunu gören çocuğun annesi. "Mustafam boğazını sık, Boğazını sık" diye çağırıyormuş oysa çocuk muziplik peşinde ve epeyi de bir yol uçmuş hani.

Ayrıca Bu kel kartallar yani kara akbaba nerede süzülüyorsa dönerek bilinirmiş ki orada bir leş var. Köyüden kimin evcil hayvanı kaybolmuşsa orada ölmüştür derlermiş. birnevi kötü haber
 
 28.06.2020 22:57

BoLu

Kars merkeze çok yakın ani ye giderken kızıl akbabalarla birlikte, sofra başında 8-10 adet görülmüştür.
 


1
Toplam 3 mesaj