Forum
Türler / Aksırtlı ağaçkakan Türkiye'nin Anonim Kuşları
Türler » Aksırtlı ağaçkakan » Dendrocopos leucotos » White-backed Woodpecker
 03.04.2008 00:41

murgur

Sitede sadece 2 fotoğrafı var. Estetik ve fotokaliteye fazla bakmadan, tanımsal fotoğraflarınızı bekliyorum. Özellikle bir sırt fotoğrafı çok iyi olur.

Ayrıca tür sayfasına eklemem için bilgilerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.

  Okunma sayısı.:2957
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 19.04.2008 00:12

serhattigrel 

kocaeli ve kırklareli sitedeki fotoğrafların çekildikleri yerler.

Haritaya işaretlenmeli.
 
 19.04.2008 11:58

murgur

Alıntı; kocaeli ve kırklareli sitedeki fotoğrafların çekildikleri yerler.

Haritaya işaretlenmeli.
Bilgi düzenleme sayfasına girdim, yaşam alanları linkine tıkladım, ancak herhangi bir şehri işaretleyemedim, haritaya tıkladığım halde hiçbirşey olmuyor. Ne yapmak gerekir acaba?
 
 19.04.2008 20:39

♥ riyatg

Merhaba Murat,

Yaşam alanlarında ilk tıkladığında şehri gösterir. O şehre tekrar tıkladığında sarı (yaz), sonra.... rengini alır. Hangi renkte bırakmak istersen o renkten sonra "güncelle" dersen o renkte kalır. Yine de İnternet explorer dışında bir program kullanıyorsan harita çalışmayabilir. Selamlar
 
 19.04.2008 21:26

serhattigrel 

Alıntı; Bilgi düzenleme sayfasına girdim, yaşam alanları linkine tıkladım, ancak herhangi bir şehri işaretleyemedim, haritaya tıkladığım halde hiçbirşey olmuyor. Ne yapmak gerekir acaba?
Riyat haklı, yapılabiliyor. Ben her iki ilide sürekli olarak işaretlemeyi denedim. Oldu. İstanbulun da sürekli yapılması lazım, ağaçkakanlar kış yaz aynı yerde oluyorlar.
 
 19.04.2008 23:18

murgur

Internet Explorer ımda sorun var. O yüzden Flock, Firefox veya Netscape kullanmak zorundayım. Ancak bu tarayıcılarla şehir linkleri çalışmıyor. Bundan şu sonucu çıkarıyorum: Bu işlemi yapabilmek için mutlaka Internet Explorer kullanmak gerekiyor. Zaten yakın zamanda Windows umu tekrar kuracağım, o arada explorer ı da düzeltirim. Sorun çözülmüş olur. Veya işyerindeki bilgisayardan bir deneyeyim bakalım.
 
 04.12.2014 14:53

sabripala

Karacabey Longoz Ormanı'nda popülasyon oldukça fazla. Longozun içlerine doğru araba içerisinden bile her seferinde 3-4 ak sırtlı birey görmek mümkün. Yürüdüğümüz zamanlarda ise daha fazla. Küçük yeşil ve kara ağaçkakan dışında tüm ağaçkakan türlerinden tek gözlemde görmek mümkün. Öyle ki aynı dalda küçük, alaca ve yeşil ağaçkakanı birlikte bile gördüm. Sanırım aşırı nemden ve bir sarmaşık türünün ağaçlar üzerinde yarattığı çürüme etkisi ağaçkakanlar için pozitif bir etken. Tüm bunlar benim çıkarımlarım tabi. Bence bölge daha yetkin kişiler tarafından, ağaçkakanlar özelinde incelenmeli.
 


1
Toplam 6 mesaj