Forum
Duyurular-Etkinlikler / TAHLIYE ( BOTANIK BAHCEYE) Türkiye'nin Anonim Kuşları
Duyurular-Etkinlikler » TAHLIYE ( BOTANIK BAHCEYE)
 01.07.2018 12:04

♥ DilekveTunç

Istanbul Üniversitesi Fen Fakültesi ne bağlı olan, İstanbul daki ilk ve tek Botanik Bahçe, İstanbul Müftülüğü ne tahsis edilmek için tahliye ediliyor. Bu durumun onlarca yıllık hikayesi var. Ama ısıtıp ısıtıp gundeme getirilirdi.

Şimdi 400’e yakın farklı ağaç türü ile 5 bin bitki türünün yok olacak.

TRAKUS uyesi Berrin Akyıldırım in Kusbank ta bahcenin kuslari kayyitlari var. Bakip sayi çıkartmalı.

www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ata-yadigari-botanik-bahceye-tahliye-soku-2495828/


  Okunma sayısı.:761
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 09.02.2019 09:54

♥ DilekveTunç

IST.da BULUŞMA (EĞİRDİR ICIN)
Internette rastladım, posteri telefonda foto foruma yukleyemedim. Exif istedi:) Fotograf mi onemli göl mu kafam karismadi degil :)

:) Eğirdir Gölü’nü Kurtar!

İstanbul’da bir araya gelecek sivil toplum örgütleri ve bilim insanları, kuruma tehdidi altındaki ‘Eğirdir Gölü’nü Kurtar’ etkinliğinde gölün geleceğini tartışacak…

Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su kaynağı olan Isparta’daki Eğirdir Gölü, bir çok koruma şemsiyesi bulunmasına rağmen hatalı uygulamalar yüzünden sularını gittikçe kaybediyor. Gölün suları tarımsal sulama için adeta ölçüsüzce hortumlanırken, DSİ eliyle çevredeki su kaynaklarının üzerine yapılan göletler de Eğirdir Gölü’nün su rejimini olumsuz yönde etkiliyor. Geçtiğimiz sonbaharda gölde yaşanan korkunç çekilmenin ardından yetkililer sorunu buharlaşmaya bağlamıştı. Ancak bilim insanları ve kamuoyunun görüşü gölün kötü yönetildiği yönünde. Eğirdir Gölü’nü sağlıklı biçimde geleceğe taşımak isteyen Ispartalı sivil toplum örgütleri bilim insanları İstanbul’da düzenlenen etkinlikte bir araya geliyor. “Eğirdir Gölü’nü Kurtar” başlığını taşıyan konferans, 10 Şubat Pazar günü Yalvaçlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Samatya’daki merkezinde gerçekleştirilecek."

HABERİ OKUMAK İÇİN:

gazeteciyazaryusufyavuzblog.wordpress.com/2019/02/07/egirdir-golunu-kurtar/

 


1
Toplam 1 mesaj