Forum
Teknik Ekipman / CR2 DOSYASI ACMAK Türkiye'nin Anonim Kuşları
Teknik Ekipman » CR2 DOSYASI ACMAK
 30.07.2018 13:05

meteferhat

Arkadaşlar merhaba
Yeni aldığım canon 7d mark ll raw formatında cr2 DOSYASI üretiyor. Bu dosyayı PS 5 ile açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

  Okunma sayısı.:538
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 01.08.2018 11:51

Tarkany

Ps5 i update edince olmuyorsa adobe nin camera raw plugini gerekiyor.
helpx.adobe.com/de/camera-raw/kb/camera-raw-plug-in-installer.html
Yada
kutudan cikan cd de Canonun kendi programi var onunla da acabilirsiniz
 
 06.08.2018 20:45

sezaigoksu

Ben şöyle yapıyorum, canon 7d mark 2 ile çektiğim fotoğrafları kablo ile dizüstü bilgisayara indiriyorum, sonra raw formatta çektiğim bu CR2 fotoğraf dosyalarına picasa’da tek tek bakıyorum, picasa CR2 açıyor, 0 büyütmede bile hala başarılı olanları Canon DPP’de küçük dokunuşlarla düzeltiyorum, buraya fazla yüklenmiyorum, sonra burada az dokunduğum fotoğrafları Photoshop CS6 da işliyorum, burada önemli olan PS nin içine gömdüğümüz Topaz, özellikle gürültü meselesi için, kolaylıklar diliyorum.
 
 06.08.2018 22:19

rousettus 

Benim tercihim, RAW/NEF hızlı bakmak için faststone programını kullanmak (Türkçesi de var. Netten kolayca inen bir program). Bunda işlem yapmıyorum. Sadece seri bakmak için. Canon'un DPP programı düzenlenecek dosyalara bakmak için ideal. Çoğu zaman, DPP'de PS'ta aç seçeneğiyle bir tuş fazla basarak PSye aktarıyorum. DPP canon makinalarla gelen CDde var. Elinizde yoksa bile Canon'un sitesine girip, herhangi bir makinasının seri numarasını yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.
 


1
Toplam 3 mesaj