Forum
Site Hakkında / Türkiye Kus gezisi Türkiye'nin Anonim Kuşları
Site Hakkında » Türkiye Kus gezisi
 12.04.2019 10:54

iaycicek

Arkadaslar siteye yeni üye oldum, herkese merhabalar. Adim Ilker, Isvicre de Basel e yakin bir köyde oturuyorum. Kus gözlemine ve kus fotografciligina merakliyim, oturdugum yerin cevresini firsat buldugum an geziyorum. Doga da olmak, kus türlerini gözetlemek ve dinlemek muhtesem bir duygu. Türkiyeye her sene tabi ki aile ziyareti sebebiyle geliyorum, ama bu zamana kadar hic kus türlerine dikkatimi veremedim malesef. Buna dur demenin vakti geldi ;) O yüzden 2020 icin bir kus gezisi planlamak istiyorum. Bana tavsiyelerde bulunabilirmisiniz? Hangi alanlar uygundur gezmek icin? Doga dernegi ÖKAlari referans olarak aldim ve yazilan bütün türleri listeledim. Gezi icin 2 hafta düsünüyorum. Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkürler :)

  Okunma sayısı.:873
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 12.04.2019 11:14

makeskin

İlker bey öncelik le hangi ile geliyorsunuz.O ildeki arkadaşlarla irtibata geçerseniz daha iyi olur.Bir de hangi ayda geleceksiniz bu önemli.
 
 12.04.2019 11:39

iaycicek

Alıntı; İlker bey öncelik le hangi ile geliyorsunuz.O ildeki arkadaşlarla irtibata geçerseniz daha iyi olur.Bir de hangi ayda geleceksiniz bu önemli.
Su an icin kesin bir il yok aklimda. 2 hafta icerisinde 2 bölge gezeyim diye düsündüm (mesela bir hafta egede bir bölge, bir hafta akdenizde bir bölge). Üye listesini nerden görebilirim arkadaslarla direk irtibata gecmek icin?
 
 12.04.2019 13:43

makeskin

En altta üyeler diye bölüm var oradan üyeye mesaj atabilirsiniz.Ayrıca benim profilimde tlf numaram var.
 
 13.04.2019 01:09

shooter 

Hangi aylarda Türkiye'de olacağınız önemli. O ay için bol tür bulabileceğiniz bölge önerisi yapabilir üye arkadaşlar. Tarihleri kesinleştirdiğiniz zaman bir forum açarsanız, size üyelerimiz yardımcı olacak, yol gösterecektir...
 
 13.04.2019 09:47

iaycicek

Merhaba, 2020 de Haziran ayin basinda Türkiyede olmayi düsünüyoruz. Düsündügümüz bölgeler bunlar:

Antalya cevresi: Antalya Ovasi, Manavgat, Acigöl, Burdur Gölü, Karakuyu Sazligi, Köprücay Vadisi.


Ege bölgesinde: Datca ve Bozburun Yarimadalari, Bafa Gölü cevresi
 
 13.04.2019 21:53

♥ DilekveTunç

Datça ve Bozburun'da tatilib tadini çıkartın. Bir kac özel tür olsada bölge zayıf kus açısından. Ama Florasi cok zengin.

Nacizane onerim, 2020'yi beklemeyin. Köyünüzde size yakın yerlerde kuş gozlemi ve fotoğraf çekmenin tadını çıkarttın derim.

Dilek Gecit
 
 14.04.2019 19:58

KANDIZLIK

Alıntı; Merhaba, 2020 de Haziran ayin basinda Türkiyede olmayi düsünüyoruz. Düsündügümüz bölgeler bunlar:

Antalya cevresi: Antalya Ovasi, Manavgat, Acigöl, Burdur Gölü, Karakuyu Sazligi, Köprücay Vadisi.


Ege bölgesinde: Datca ve Bozburun Yarimadalari, Bafa Gölü cevresi
Hoşgeldiniz İlker bey.
Haziran ayı başındaki Antalya ve Manavgat kıyıları gözlemi için başka alternatif düşünün isterseniz. Tatil yöresi kalabalığı açısından, yaya ve araba trafiği fazla olacaktır kıyılarda. ( Buralar için; Mart sonu ile Mayıs ayı sonu aralığı daha uygun ) .
 


1
Toplam 7 mesaj