Forum
Duyurular-Etkinlikler / Bozcaada kuşları Hk. Türkiye'nin Anonim Kuşları
Duyurular-Etkinlikler » Bozcaada kuşları Hk.
 13.07.2019 21:35

Mustafakasapoglu

Bozcaada'da daha evvel deneyimi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Bir kaç gün buradayım. Bol miktarda Maskeli Ötleğen, Tepeli toygar, saka, ve çeşitli çinte türleri var ama onları ayırt edemiyorum, çok benziyorlar. Eğer tür yer ve mekan gibi tavsiyeler olursa çok sevinirim.
Herkese selamlar!..

  Okunma sayısı.:879
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 13.07.2019 22:56

serhattigrel 

Hiç bu mevsimde gitmedim, ama ana yoldan giren toprak tarla yollarının civarı daha bereketli oluyor.
Sabah erken,
bol kuşlu günler.
 
 14.07.2019 14:34

Mustafakasapoglu

Alıntı; Hiç bu mevsimde gitmedim, ama ana yoldan giren toprak tarla yollarının civarı daha bereketli oluyor.
Sabah erken,
bol kuşlu günler.
Tesekkurler Serhat abi, aynen öyle yapıyorum. Bakalım neler çıkacak!..
 
 16.07.2019 09:21

HBugday

Yıllar önce Beylik koyunda bir sürü ötücü görmüştüm. Beylik koyu sahilinde sol taraftaki kayalıklara ilerleyin. Kayalardan su sızdığını göreceksiniz. Sıcak yaz günlerinde tüm ötücüler oraya su içmeye geliyorlar. Oldukça da toleranslıydılar. Ama ben gittiğimde koca sahilde iki çift vardı. Şu sıralar popüler bir yer olduysa kalabalıktan kaçabilirler.
Yine o koydan Merkeze dönerken uzakta uçan doğanlar görmüştüm. Şanslıysanız ada doğanı çıkabilir. İyi tatiller...
 
 16.07.2019 10:28

Mustafakasapoglu

Evet aynı bölge benim de dikkatimi çekti. Hatta yolun orman tarafına gidip kamuflajda iki kez şansımı denedim. Doğan veya gece yırtıcıları hiç görmedim. Bazı ötücüleri çektim ama tam ayır edemedim. ekrandan bakıp ayrıca emin olmak istedim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hiç gözlem girişi yapılmamış. Toparlayabilirsem bunu yapmak istiyorum. Adalar ana-karaya göre bence daha önemli. Bazı türler izole olup ayrışabilir diye önem vermek doğru olur. Çok selamlar!..
 
 17.07.2019 11:38

HBugday

Ben ilk kuşlara merak sardığımda ziyaret etmiştim. Türleri tam ayırt edemediğim için ebird veya trakuş a gözlem girmedim ama gençleri ile birlikte saka sürüsü, karabaşlı çinte ve arıkuşlarını hatırlıyorum o bölgede. Ayrıntılı bir gözlem raporu bölge için çok güzel olur.
Bir de hemen yanıbaşındaki Midilli'den inanılmaz kayıtlar var. Göç zamanı bence Bozcaada'yı da ziyaret eden nadiratlar oluyordur. Keşke göç zamanı ayrıntılı çalışma yapabilse birileri.
 


1
Toplam 5 mesaj