Forum
Kuş ACİL / Rastladığım kuşun türü ne? Türkiye'nin Anonim Kuşları
Kuş ACİL » Rastladığım kuşun türü ne?
 21.06.2020 13:49

makay

Merhaba doğaseverler. Aranıza yeni katıldım. Son dönemde kuşlara ve kuş gözlemciliğine büyük ilgi duymaya başladım. Türlerini ve yaşam şekillerini tanımayı çok istiyorum. Geçenlerde de bahçede benim için farklı tür bir kuşa rastladım. Bu forum haricinde başka bir mecrada iletişim kuruyor musunuz? Gaziantep ten yazıyorum ve kuş türleri bakımından zengin bir şehrim olduğunu biliyorum. Buraya fotoğrafını yükleyemedim fakat yardımcı olmak isteyen benimle iletişime geçerse sevinirim. Sağlıcakla kalın. Herkese selamlar.

  Okunma sayısı.:417
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 21.06.2020 14:53

surgeon 

Mehmet bey, Trakus'a hoşgeldiniz. Anasayfada kullanıcı adınızın bulunduğu yerdeki turuncu butona tıkladığınızda bazı seçenekler çıkacaktır. Oradan FotoForum sekmesini kullanarak türünü bilmediğiniz kuşların fotoğrafını yükleyebilirsiniz. Yükleme öncesi kuralları mutlaka okuyunuz. Sıkıntı yaşarsanız, bize "İLETİŞİM" yoluyla ulaşmanızı öneririz.
 
 21.06.2020 15:15

makay

Fotoğraf exif bilgisi içermek zorundadır. * Tarih bilgisi şeklinde uyarı alıyorum yüklerken. Sebebi nedir acaba?
 
 25.06.2020 18:05

uaberkay

Alıntı; Fotoğraf exif bilgisi içermek zorundadır. * Tarih bilgisi şeklinde uyarı alıyorum yüklerken. Sebebi nedir acaba?
Çok yeniyim ama yardımcı olmaya çalışayım anladığım ölçüde.

Exif bilgi fotoğrafın tarih, saat, konum gibi bilgilerini ve ıso, beyaz dengesi, pozlama vb. teknik detaylarını içeren veriler olarak tanımlanabilir. Fotoğraf makinesinden direkt aktardığınızda exif bilgisi fotoğrafla birlikte geliyor zaten.

Fakat siteye özellikle foto galeri kısmına fotoğraf yüklerken bu uyarıyla ben de karşılaşıyorum. Bunun nedeni fotoğrafın istenen boyutların dışında olması olabiliyor. Gerekli düzenlemeyi yapıp fotoğrafı sıkıştırdığımda sorun yaşamıyorum. Exif bilgisi içeren fotoğraflara uyarı veriyorsa eğer bunun sebebi boyutların uygun olmaması diye düşünüyorum.

Dediğim gibi çok yeniyim, yanlış bir yorum yaptıysam eğer deneyimliler tarafından düzeltilirse ben de öğrenmiş olurum.

Selamlar.
 
 26.06.2020 15:55

tylnlgn

Merhaba ben de bir kuş türünü sormak istiyorum. Böyle yapı kredi reklamlarında çıkan Bada diye öten yaratıkların aynı ses tonunda aynı sesi yani Bada yada Tata diye öten bir kuş türünü arıyorum. Yardımcı olur musunuz?
 
 26.06.2020 15:57

tylnlgn

Pardon telefon vada'yı Bada olarak değiştirmiş.
 


1
Toplam 5 mesaj