x <
Forum
Site Hakkında / DÜZEN LAB.TAKVİMİ Türkiye'nin Anonim Kuşları
Site Hakkında » DÜZEN LAB.TAKVİMİ
 11.01.2021 15:15

murattok

Merhaba site yönetimi
Bu gün trakus haberlerine baktığımda düzen lab. takvimi dikkatimi çekti incelediğimde konunun şahsım ile ilgili olduğunu fark ettim ve bu formu oluşturma gereği duydum.
Sitedeki bilgilerim mi silindi diye şüphelendim fakat kontrol ettiğimde bilgilerimin kayıtlı ve doğru olduğunu gördüm daha öcesin de tarakus takvimi ve trakus kitabında kullanılması için tarafıma ulaşılıp gerekli fotoğraflar istendi ve bende sizlere ulaştırmıştım.
Açıkca bu konu için tarafıma ne telefon nede mail ile bilgilendirme yapılmamıştır diğer 30 civarındaki arakadaşımızı bilemem tabiki ama benim için soru işaretleri oluşturdu fotoğraf başına ne kadar ücret alındı hangi sosyal prejelerde kullanılacak ( bunun için üyelerin en azından benim gönül rızam alınacakmı gibi ) bilgi alırsam sevinirim saygılarımla selamlar.

  Okunma sayısı.:4103
Mesajınız Yorumunuzda belirteceğiniz linki https:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.

karakter kaldı
 

 

 13.01.2021 15:57

♥ mutan

Alıntı; Yukarıda yazılan cevapları üzülerek okudum. Konunun ciddiyeti yönetim tarafından anlaşılmış ve gerekli açıklamalar yapılmış ancak ne yazıkki bazı üyeler tarafından anlaşılamamış. Konu Trakuş takvimi değil, Trakuş takvimine benide arayıp fotoğraf istediler ve seve seve fotoğrafımı verdim (burada anahtar kelime "arayıp istediler"). Bahsi geçen bu takvim DÜZEN adında bir Labratuvarın kendi adına çıkarttığı bir takvim (burada anahtar kelime "başka bir firma ve kendi adına takvim"). Hiç bir üyeye haber verilmeden üyelerin fotoğrafları telif hakları yasası hiçe sayılarak satılmış ve karşılığında bir bedel alınmış (burada alınan bedelin hiç önemi yok). Bu satış olayı yukarıda adı geçen Ferit Bey sayesinde ortaya çıkarılmış ve o ana kadar hiç bir fotoğraf sahibine haber verilmemiş. Ben bu siteye fotoğraf koyduğumda illegal kopyalamalara karşı bile Trakuşun haklarımı savunmasını beklerken üzülerek gördümki korumak bir yana haber vermeksizin satmış. Ben bu olaya ne yazıkki diğer bazı üyeler gibi pembe gözlükle bakamadım ve o sebeple bu forumu açmıştım. iyi günler.
Murat bey öncelikle böyle bir sıkıntıyı hissetmiş iseniz bunu yönetime ulaşarak durumu anlatabilirdiniz (Ama siz şimdi olduğu gibi önce foruma başvurmak istediniz???). Size yukarıda verilen cevaplarda; yönetim tarafından sizlere haber verme zamanlamasında gecikmenin olduğu yazılmıştı. Burada konu aslında kapanmalıydı. Aslına bakarsınız ben burada bir karşılıklı özür sözleri gelir diye düşünmüştüm. Ancak gelmiyor. Ve yine verilen cevaplarda satılma işlemi olmadığı, bedellerin tarafınıza verilmesi için mail yolu ile hesap numaralarınızın istendiği belirtilmişti. Ama siz yine de “fotoğraflar telif hakları yasası hiçe sayılarak satılmış ve karşılığında bir bedel alınmış” ifadelerini kullanmak istediniz. Özetle ben yukarıda bir özür gördüm. O da yönetimden geldi. Sizlerden ise hırsızlık, dolandırıcılık ifadelerinin başka şekilde dile getirilmesini görüyorum. Lütfen bütün süreci tekrar gözden geçirin. İthamlarınız çok ağır oldu. Bu tarz tartışmalarda hep söylediğim bir şey var. Bu güzel hobinize yazık etmeyin. Çünkü bu tür konular, anlaşmazlıklar sonunda severek yaptığınız işe zarar veriyor. Sevgilerimle.
 
 13.01.2021 19:08

murattok

Ben yönetimin açıklamasında, bir satış olduğunu ama bunun yanlış olduğunu, yazdıklarını okudum. Siz nasıl bir satış değil sonucuna vardınız merak ettim. Bu konu Yönetimin dediği gibi ilk kez oldu ve hatalı olduğuna kanaat getirildiyse bence tartışmak gerekirdi ve buranın en doğru yer olduğunu düşünüyorum. "Konunun ciddiyeti yönetim tarafından anlaşılmış ve gerekli açıklamalar yapılmıştır" cümlesiyle ben Yönetimle konumu kapattım ve bunu da anlatabildiğime inanıyorum. Benim cevabım, konunun özünü anlamayan beni paragöz, cahil, anlayışı kıt bir insan yerine koyan üyelereydi. Konu benim için kapanmıştır, Zafer Beyin dediği gibi, dağılalım artık iyi akşamlar.
 
 14.01.2021 00:01

cihaner62

Geçen iz tv'yi izlerken kızıl akbabalarla ilgili belgesel vardı. Arada benim fotoğraflarımı gördüm. Çok hoşuma gitti. Bu vesile ile yönetime teşekkür ediyorum. En azından bu şekilde katkım olduysa ne mutlu bana.
 
 14.01.2021 00:13

shooter 

İyi ki konuyu kapatıp dağıldınız... Hadi kertik peşine devam... Ben topa girmeyeyim... Acaip faul yaparım, :)
 
 14.01.2021 01:29

kingfisher53

Biz kertik peşinde koşan masum köylüler vermek istediğiniz mesajı alamadık Ömer Ağabey. Faullü de olsa çekinmeyin lütfen, göremediğimiz üst perdede vardır önemli şeyler tabi ki kertik peşinde koşmayanların görebildiği:)
 
 14.01.2021 01:47

shooter 

Alıntı; Biz kertik peşinde koşan masum köylüler vermek istediğiniz mesajı alamadık Ömer Ağabey. Faullü de olsa çekinmeyin lütfen, göremediğimiz üst perdede vardır önemli şeyler tabi ki kertik peşinde koşmayanların görebildiği:)
İlk kampta görüşürüz... Top getirmeyi de unutma :)
 
 14.01.2021 08:23

kingfisher53

Top oynarken dikkatli olmalıyız gönül ister ki yeşiller hiç zarar görmesin. Doğa yı koruyalım ama biliyorum ki yeşile ben zarar vermek istemesemde kendi kendine sararıyor ve engel olamıyorum. Doğa öyle muhteşem birşey ki yeşiller kendi kendini solsa da yeni baharlar getirip yeni yeşiller açtırır.
 
 14.01.2021 10:59

Oguenaydin

Yaşlı kızıldereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve 12 yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.

– “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.”

– “Neyin simgesi” diye sordu çocuk.

– “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları. Çocuk, sözün burasında; ‘mücadele varsa, kazananı da olmalı’ diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

– “Peki” dedi. “Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?”

Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.

– “Hangisi mi evlat? Ben, hangisini daha iyi beslersem!”

iyilik besleyelim .. yolumuza devam edelim....
 
 14.01.2021 11:36

yavuzeryavuz 

Alıntı; Yaşlı kızıldereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve 12 yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.

– “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.”

– “Neyin simgesi” diye sordu çocuk.

– “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları. Çocuk, sözün burasında; ‘mücadele varsa, kazananı da olmalı’ diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

– “Peki” dedi. “Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?”

Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.

– “Hangisi mi evlat? Ben, hangisini daha iyi beslersem!”

iyilik besleyelim .. yolumuza devam edelim....
Sevgili Ogün, bir de maşalar var, kötülüğe alet olanlar.. en üzülesi o...
 
 14.01.2021 13:30

Oguenaydin

Evet asıl o Maşalardan kormanız gerek, valla adamı duman ederler....
 
 14.01.2021 13:37

yavuzeryavuz 

Alıntı; Evet asıl o Maşalardan kormanız gerek, valla adamı duman ederler....
1
 
 16.01.2021 01:24

Sezersakinc

Merhabalar,

Geçen gün Ferit Bey aşağıdaki yazıyı paylaşmıştı.

Sevgili Ömer bey,
Yazınızda yönetim kurulu üyelerinin başına bela alma dediğini belirterek sorumluluğu üstüne aldığınızı söylüyorsunuz. Ancak, bu değerli sorumluluğu doğru yerine getirmeyip, insanların bu güzide sitede size emanet ettiği fotoğraflarını bir firmanın takvimi için satıyorsunuz ve kişilere herhangi bir bilgilendirme yapmıyorsunuz.
Yazınız bir bölümünde kendi bu yaptınız hatadan dolayı Düzen labı arayıp azarladı diyen şahıs herhalde benimdir. Bu hususu bile tam aktarmıyorsunuz.
Ben fotoğrafımı yayınlandığını görünce ilgili laboratuvarı aradım ve ilgili kişiye telif hakları kanunu belirterek benim iznim olmadan fotoğrafımı nasıl basabildiniz diye sordum ve kendilerine benden izin alsaydınız, size seve seve izin verebilirdim dedim. Hanım efendide benden özür dileyerek, bu işten sorumlu kişiyi bulup beni arattıracağını ifade etti.
Daha sonra da siz beni aradınız ve fotoğrafımı TRAKUS’un verdiğini ifade ettiniz. Ben de size yurt içi ve dışından fotoğraf istediklerini seve seve verdiğimi, keşke öncesinden benden isteseydiniz dedim. Ondan sonra siz hatanın kendinize ait olduğunu, kitap yoğunluğu nedeniyle hata yaptığınızı ifade ettiniz.
Ayrıca, 32 kişiye mail atarak yapılan işi bize bildirdiniz.
Şimdi de bu forum altında şahsımı Düzen laboratuvarlarını azarlayan kişi olarak isim belirtmemiş olmanıza rağmen kınıyorsunuz. Eğer bana fotoğrafımı verdiğinize ilişkin bilgiyi daha önce verseydiniz, arada TRAKUS olduğu için benim böyle bir telefonu açmam söz konusu olmayacaktı. Sizin hatalarınız nedeni ile bu görüşme yapılmıştır.
Hatalar zincirine devam ediyorsunuz ve TRAKUS’un Düzen laboratuvarları anlaşmasında sorumluluğun kendinize ait olduğunu söylüyorsunuz. Biz bu platformda fotoğraflarımızı Ömer FURTUN bey birileriyle sözleşme yapsın, fotoğraflarımızı satsın diye paylaşmıyoruz. Belaya sebebiyet veren ve buna çanak tutan ne yazık ki sizsiniz. Ben hiçbir whatsup grubuna üye değilim ve kimse ile de dedikodu yapmış değilimdir. Sizden de bir talep de bulunmuyorum. Bana ödeyeceğiniz ifade ettiğini ücreti de istemediğimi ve onun yerine kitap göndermenizi talep etmiştim.
Dedikoduya gelince gerçekten bunlara engel olmak istiyorsanız, aldığınız paranın dekontunu foto forumda yayınlarsınız ve dedikodu yapan kişilerin ağzını kapatırsınız.
Tüm TRAKUS ailesine sevgi ve saygılarımla.

Bazı arkadaşlar bu yazıyı okuyamamış sanırım. Konuya açıklık getirdiğini ve Murat Tok beyin haklı olduğunu düşünüyorum.

Fotografların İZTV'ye ücretlimi ücretsiz mi verildiğini merak ettim. Bilgimiz dışında başka satışlar oldumu ?
 
 18.01.2021 13:55

♥ alpertuydes

Bu siteye gönülden emek verenlerin üzüldüğünü ve sitemini görünce gerçekten ben de çok üzüldüm. Şu sitenin perde arkasında, yapılan organizasyonlarda buluşmalarda mutfakta olan olayları bence tam bilmiyoruz. Çünkü eminim bilseniz asla bu şekilde düşünmezdiniz. Konunun içeriği bence forumda değil maille veya telefonla bile çözülebilir ve kimse üzülmemiş olurdu.

Lakin...
Sevgili Serhat Başkan,
5 kardeşin 5'i bir olur mu ayrıca. Elbette yanlış anlaşılmalar, küslükler böyle toplulukların olmazsa olmazı. Mühim olan üstesinden gelebilmek. Ve bence Trakuş ailesi burada ki yorumlarda kendini gayet de gösteriyor. Trakuş Ailesi, kurucuları, yönetimi gerçekten yaptığınız fedakarlıkları biliyoruz. :) Sadece bu site üyelerine değil Türkiye'de kuşçuluğun gelişmesine, yaygınlaşmasına ve ve bu yönde iyi şeylerinde olmasına da katkı sağlanıyor. Trakuş Trakuştan ibaret değil aslında. o yüzden yönetimin fedakarlıklarını bilirsek böyle şeylere tenezzül edilmeyeceğini daha iyi anlayabiliriz.

Bu arada,
Bir de fırsatçılar var birileri siteye küsse de arkasına geçip onu sıvazlasam diye. Kavgayı ayırmaya girip iki tane de ben vurabilir miyim falan diyenler. Kamuflaj giyip kalabalığa karıştıklarını falan sanıyorlarsa yanılıyorlar. Onlar da çok net belli oluyorlar :) Keşke yapmasalar.

Trakuş, dışarıda boş muhabbet yapıp siteye karşı demediğini bırakmayanların bile gidemedikleri, vazgeçmeyi göze alamadıkları bir yer.

Selamlar..

 
 18.01.2021 14:30

furtun 

Alıntı; Merhabalar,

Geçen gün Ferit Bey aşağıdaki yazıyı paylaşmıştı.

Sevgili Ömer bey,
Yazınızda yönetim kurulu üyelerinin başına bela alma dediğini belirterek sorumluluğu üstüne aldığınızı söylüyorsunuz. Ancak, bu değerli sorumluluğu doğru yerine getirmeyip, insanların bu güzide sitede size emanet ettiği fotoğraflarını bir firmanın takvimi için satıyorsunuz ve kişilere herhangi bir bilgilendirme yapmıyorsunuz.
Yazınız bir bölümünde kendi bu yaptınız hatadan dolayı Düzen labı arayıp azarladı diyen şahıs herhalde benimdir. Bu hususu bile tam aktarmıyorsunuz.
Ben fotoğrafımı yayınlandığını görünce ilgili laboratuvarı aradım ve ilgili kişiye telif hakları kanunu belirterek benim iznim olmadan fotoğrafımı nasıl basabildiniz diye sordum ve kendilerine benden izin alsaydınız, size seve seve izin verebilirdim dedim. Hanım efendide benden özür dileyerek, bu işten sorumlu kişiyi bulup beni arattıracağını ifade etti.
Daha sonra da siz beni aradınız ve fotoğrafımı TRAKUS’un verdiğini ifade ettiniz. Ben de size yurt içi ve dışından fotoğraf istediklerini seve seve verdiğimi, keşke öncesinden benden isteseydiniz dedim. Ondan sonra siz hatanın kendinize ait olduğunu, kitap yoğunluğu nedeniyle hata yaptığınızı ifade ettiniz.
Ayrıca, 32 kişiye mail atarak yapılan işi bize bildirdiniz.
Şimdi de bu forum altında şahsımı Düzen laboratuvarlarını azarlayan kişi olarak isim belirtmemiş olmanıza rağmen kınıyorsunuz. Eğer bana fotoğrafımı verdiğinize ilişkin bilgiyi daha önce verseydiniz, arada TRAKUS olduğu için benim böyle bir telefonu açmam söz konusu olmayacaktı. Sizin hatalarınız nedeni ile bu görüşme yapılmıştır.
Hatalar zincirine devam ediyorsunuz ve TRAKUS’un Düzen laboratuvarları anlaşmasında sorumluluğun kendinize ait olduğunu söylüyorsunuz. Biz bu platformda fotoğraflarımızı Ömer FURTUN bey birileriyle sözleşme yapsın, fotoğraflarımızı satsın diye paylaşmıyoruz. Belaya sebebiyet veren ve buna çanak tutan ne yazık ki sizsiniz. Ben hiçbir whatsup grubuna üye değilim ve kimse ile de dedikodu yapmış değilimdir. Sizden de bir talep de bulunmuyorum. Bana ödeyeceğiniz ifade ettiğini ücreti de istemediğimi ve onun yerine kitap göndermenizi talep etmiştim.
Dedikoduya gelince gerçekten bunlara engel olmak istiyorsanız, aldığınız paranın dekontunu foto forumda yayınlarsınız ve dedikodu yapan kişilerin ağzını kapatırsınız.
Tüm TRAKUS ailesine sevgi ve saygılarımla.

Bazı arkadaşlar bu yazıyı okuyamamış sanırım. Konuya açıklık getirdiğini ve Murat Tok beyin haklı olduğunu düşünüyorum.

Fotografların İZTV'ye ücretlimi ücretsiz mi verildiğini merak ettim. Bilgimiz dışında başka satışlar oldumu ?
Sezer bey, paylaştığınız yazı bana karşı ağır hakaret içerdiğinden Ferit beyi telefon ile aramıştım. Telefon etmemin sebebi Trakusu meşgul etmemek, sitemizde polemiğe girmemekti. Kendisi de anlayışla karşıladı, cümlelerin ağırlığı konusunda bana hak verdi kendi isteği ile yorumunu sildi.

Anladığım kadarı ile bu bir ekip çalışması... kayıt tutmanız, bu olayı tekrar nasıl canlandırır da Trakusa zarar veririz konusunda kafa yorduğunuzu gösteriyor.

Siz başkasının satırlarını paylaşırken kendisinden izin aldınız mı?

İz TV programalarında bırakın fotoğraflar için ücret almayı tüm yayın masraflarını karşıladığımızı kayıtlarınıza alınız.
 
 18.01.2021 14:58

yavuzeryavuz 

Alıntı; Merhabalar,

Geçen gün Ferit Bey aşağıdaki yazıyı paylaşmıştı.

Sevgili Ömer bey,
Yazınızda yönetim kurulu üyelerinin başına bela alma dediğini belirterek sorumluluğu üstüne aldığınızı söylüyorsunuz. Ancak, bu değerli sorumluluğu doğru yerine getirmeyip, insanların bu güzide sitede size emanet ettiği fotoğraflarını bir firmanın takvimi için satıyorsunuz ve kişilere herhangi bir bilgilendirme yapmıyorsunuz.
Yazınız bir bölümünde kendi bu yaptınız hatadan dolayı Düzen labı arayıp azarladı diyen şahıs herhalde benimdir. Bu hususu bile tam aktarmıyorsunuz.
Ben fotoğrafımı yayınlandığını görünce ilgili laboratuvarı aradım ve ilgili kişiye telif hakları kanunu belirterek benim iznim olmadan fotoğrafımı nasıl basabildiniz diye sordum ve kendilerine benden izin alsaydınız, size seve seve izin verebilirdim dedim. Hanım efendide benden özür dileyerek, bu işten sorumlu kişiyi bulup beni arattıracağını ifade etti.
Daha sonra da siz beni aradınız ve fotoğrafımı TRAKUS’un verdiğini ifade ettiniz. Ben de size yurt içi ve dışından fotoğraf istediklerini seve seve verdiğimi, keşke öncesinden benden isteseydiniz dedim. Ondan sonra siz hatanın kendinize ait olduğunu, kitap yoğunluğu nedeniyle hata yaptığınızı ifade ettiniz.
Ayrıca, 32 kişiye mail atarak yapılan işi bize bildirdiniz.
Şimdi de bu forum altında şahsımı Düzen laboratuvarlarını azarlayan kişi olarak isim belirtmemiş olmanıza rağmen kınıyorsunuz. Eğer bana fotoğrafımı verdiğinize ilişkin bilgiyi daha önce verseydiniz, arada TRAKUS olduğu için benim böyle bir telefonu açmam söz konusu olmayacaktı. Sizin hatalarınız nedeni ile bu görüşme yapılmıştır.
Hatalar zincirine devam ediyorsunuz ve TRAKUS’un Düzen laboratuvarları anlaşmasında sorumluluğun kendinize ait olduğunu söylüyorsunuz. Biz bu platformda fotoğraflarımızı Ömer FURTUN bey birileriyle sözleşme yapsın, fotoğraflarımızı satsın diye paylaşmıyoruz. Belaya sebebiyet veren ve buna çanak tutan ne yazık ki sizsiniz. Ben hiçbir whatsup grubuna üye değilim ve kimse ile de dedikodu yapmış değilimdir. Sizden de bir talep de bulunmuyorum. Bana ödeyeceğiniz ifade ettiğini ücreti de istemediğimi ve onun yerine kitap göndermenizi talep etmiştim.
Dedikoduya gelince gerçekten bunlara engel olmak istiyorsanız, aldığınız paranın dekontunu foto forumda yayınlarsınız ve dedikodu yapan kişilerin ağzını kapatırsınız.
Tüm TRAKUS ailesine sevgi ve saygılarımla.

Bazı arkadaşlar bu yazıyı okuyamamış sanırım. Konuya açıklık getirdiğini ve Murat Tok beyin haklı olduğunu düşünüyorum.

Fotografların İZTV'ye ücretlimi ücretsiz mi verildiğini merak ettim. Bilgimiz dışında başka satışlar oldumu ?
Sezer bey, başka bir üyenin sildiği bir yazıyı siz ne hakla ve sıfatla yayınlıyorsunuz.Yazıda adı geçen üyemizden izin aldınız mı ?. Başka yerlere de fotoğraf sattınız mı gibi ağır aşağılayıcı ve bana göre hakaret içeren cümleyi ne hakla kuruyorsunuz. Bu siteyi kuran ve 13 yıldır kendi ceplerinden yüzbinlerce tl maddi olanak aktaran kişilerin suçladığınız tür bir amaçları olabileceğini düşünecek kadar bir ruh durumunda olmanız tuhaf ve düşündürücü.
O takvime Ömer Furtun sadece kendi fotoğraflarını veremez miydi? Onu da mı düşünemiyorsunuz.? Yazıklar olsun. Bu kadar emeğe.. Başka birşey demiyorum.
 


1 2
Toplam 45 mesaj